Слово декана

Шановні друзі! Вітаю вас на сайті факультету Автоматизації та робототехніки. На факультеті ведеться підготовка фахівців з двох спеціальностей: «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» і «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

У рамках спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» ми готуємо бакалаврів, магістрів та докторів філософії з автоматизації технологічних процесів, бізнес-процесів та з автоматизації робототехнічних комплексів. В рамках спеціальності ліцензовано дві освітні програми: «Комп’ютерні системи та програмна інженерія в автоматизації» і «Штучний інтелект та автоматизація робототехнічних систем». У рамках спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ліцензовано освітню програму «Інтелектуально-керовані електромеханічні системи». Ключовими словами підготовки є слова «Автоматизація», «Комп’ютерні системи», «Програмна інженерія», «Штучний інтелект», «Інтелектуальне керування». Розшифруємо ці поняття.

При виробництві товарів, послуг, вирішенні бізнесових задач поряд з сировиною, матеріалами, обладнанням, технологіями ключовою складовою є «людський інтелект», тобто «як це все слід робити». І якість готового продукту здебільшого залежить від точності відтворення технологій, яку можуть забезпечити або досвідчений оператор з великим досвідом роботи, або спеціальним чином навчена машина. І на сьогодні такими машинами є комп’ютерні системи. Навчання ж таких машин зводиться до розробки програмного забезпечення, тобто до програмної інженерії. А автоматизація – то процес передачі розумової праці людини з керування процесами до засобів автоматизації, тобто до комп’ютерних систем, навчених інтелектуальним програмним забезпеченням. «Штучний інтелект» - то програмне забезпечення, здатне вирішувати не лише рутинні задачі керування процесом, але і допомагати оператору приймати обґрунтовані рішення, а деякі рішення приймати і самостійно. Платформою штучного інтелекту є комп’ютерні системи. І, на кінець, фахівці, що розробляють, навчають та супроводжують в роботі такі системи автоматизації, то фахівці з автоматизації.

Фахівців з автоматизації та електромеханіки готують в багатьох вишах нашої країни та наші спочатку студенти, а потім і випускники є найкращими. Запорукою тому є наша учбова база, яка, завдячуючи нашим спонсорам, є ультрасучасною, однією з найкращих в Україні. А висококваліфіковані викладачі з максимальною віддачею матеріалізують цю базу у знання наших студентів. У результаті на протязі кількох останніх років наші студенти беруть призові місця на Всеукраїнських олімпіадах з автоматичного керування та робототехніки. А наші випускники, особливо найкращі, мають по кілька достойних пропозицій з подальшого працевлаштування в транснаціональних холдингах. Слід зазначити, що знання, отримувані нашими випускниками, при працевлаштуванні в рази зменшує адаптаційний період (випробувальні терміни) в колективах підприємств, є запорукою швидкого кар’єрного росту до керівників підрозділів і навіть до керівників підприємств.

Де ж конкретно зможуть такі фахівці знайти себе у житті? Наші випускники зможуть себе знайти як:

І тепер про майбутнє. Людство на сьогодні стоїть на порозі Четвертої промислової революції, тобто тотальної автоматизації професійної діяльності, побуту, дозвілля, комунікації, життєзабезпечення. Саме фахівцям з автоматизації і належить приймати участь в розробці таких систем. Тому слоган «Індустрія 4.0» в найбільшій мірі відповідає саме фахівцям з автоматизації.

Друже-абітурієнте! Людство чекає на тебе! Обери професію майбутнього! Внеси посильний вклад в Четверту промислову революцію! Поступай до Одеського національного технологічного університету на факультет Автоматизації та робототехніки. Отримуй професію, що є вельми затребуваною сьогодні, в найближчому і в далекому майбутньому!

Шановні батьки! Допоможіть вашій дитині зробити правильний вибір в житті. Адже з нашим Університетом, з нашими спеціальностями ваших дітей чекає цікаве та забезпечене майбутнє!